SIKÇA SORULAN SORULAR - ÖĞRENCİLER

 1. Ders değerlendirme anketine nasıl ulaşabilirim?

  registration.boun.edu.tr sayfasında “Student Information” a kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak erişebilirsiniz.

 2. Ders değerlendirme anketi ne zaman açılıyor?

  Ders değerlendirme anketine Güz ve Bahar dönemlerinde, dersler sona ermeden önce üç hafta boyunca erişebilirsiniz. Yaz dönemlerinde ise sistem dersler sona ermeden önce 10 gün süreyle açıktır.

 3. Değerlendirme anketinde kimlik bilgisi gizli midir?

  Ankette verilen oylar tamamen gizlidir. Kimlik bilgileriniz ile oylarınız hiç bir şekilde eşleştirilemez. Öğretim elemanının anket sonunda dersin değerlendirmesine ilişkin aldığı raporun bir örneğini görmek için tıklayınız.

 4. Sürekli hatırlatma mesajları alıyorum. Bunları nasıl durdurabilirim?

  Hatırlatma mesajları sistem tarafından otomatik gönderilmektedir. Kayıtlı olduğunuz tüm derslerin anketlerine giriş yaparak anketi tamamlayıp sisteme yükledikten sonra hatırlatma mesajı gönderilmez.

 5. Eğer ders değerlendirme anketi dönemini kaçırdıysam, ne yapmalıyım?

  Sistem kapandıktan sonra sisteme erişim mümkün değildir. Eğer bildirmek istediğiniz görüşleriniz varsa doğrudan öğretim elemanına veya bölüm başkanına iletebilirsiniz. Görüşleriniz değerlendirme istatistiklerine eklenemese de, geribildiriminiz ilgili kişiler tarafından değerlendirilecektir.

 6. Sistemde kayıtlı olduğum tüm derslerin anketi çıkmıyor?

  Bazı dersler anket uygulanabilir olmadığı için değerlendirme dışı bırakılmıştır. Mesela tez, proje, yönlendirilmiş araştırma gibi dersler için anket açılmaz.  Bunun dışında sınıf mevcudu lisans seviyesinde 8’den az, lisansüstü seviyede 6’dan az olan dersler de (ufak sınıflarda gizlilik ilkesinin korunmasının  güç olacağından hareketle) değerlendirme anketine alınmaz.

 7. Yüklemiş olduğum anketin cevaplarını değiştirebilir miyim?

  Hayır; anket gönderildikten sonra tekrar erişim mümkün değildir.

 8. Sorularımın cevabı burada yok. Nasıl yardım alabilirim?

  Sorularınızı konusu ders değerlendirme olan bir e-posta  ile registr@boun.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.